Adresse

Faaborg-Midtfyn Ungdomsskole
Grønnegade 40
5600 Faaborg


Kontorets åbningstider:

Mandag - onsdag: 09.00-13.00
Torsdag: 09.00-15.00
Fredag: 09.00-12.00


Tlf. 72 53 83 00 
Mail: fmus@faaborgmidtfyn.dk


MobilePay tlf. 2492 7999 

EAN-numre 

5798006901050 - Ungdomsskolen, Hovedkontoret - Grønnegade 40, 5600 Faaborg


5798006902040 - 2 sprogsklassen Ringe - Østre Ringvej 2, 5750 Ringe

5798006906536 - 2 sprogsklassen Faaborg - Sundvænget 9, 5600 Faaborg

5798006902026 - Eneundervisning - Grønnegade 40, 5600 Faaborg

5798006902019 - Søagerskolen - Gestelevvej 4, 5750 Ringe


5798006902057 - Ungdomshuset - Grønnegade 40, 5600 Faaborg

5798006902088 - Broby Ungdomsklub - Skovvej 2, 5672 Broby

5798006902095 - Gislev Ungdomsklub - Faaborgvej 19, 5864 Gislev

5798006902101 - Ringe Ungdomsklub - Floravej 11, 5750 Ringe

5798006902118 - Årslev Ungdomsklub - Bystævnet 21, 5792 Årslev

Kategori:

Ledelsen

Fulde navn:

Susanne Sommer

  1. Stilling:
    Ungdomsskoleleder
  2. Mobil:
    7253 8331
  3. Direkte:
    7253 8301
Fulde navn:

Mia Hovgaard Pedersen

  1. Stilling:
    Administrativ Souschef
  2. Mobil:
    7253 8332
  3. Direkte:
    7253 8302
  4. Email:
Fulde navn:

Søren Peder Birch Jensen

  1. Stilling:
    Afdelingsleder
  2. Mobil:
    72538341
Kategori:

Koordinatorer

Fulde navn:

Jørgen Tyllesen

  1. Stilling:
    Koordinator for knallertundervisning
  2. Direkte:
    2360 5626
  3. Email:
Fulde navn:

Lars Kjærulff Mosgaard

  1. Stilling:
    Koordinator for friluftsliv
  2. Direkte:
    7253 8340
Fulde navn:

Rasmus Christoffersen

  1. Stilling:
    Koordinator for motor og 1. hjælp
  2. Direkte:
    7253 8345
Fulde navn:

Kenneth Johansen

  1. Stilling:
    Koordinator for E-sport & Projektkoordinator for iværksætteri
  2. Direkte:
    7253 1157
Fulde navn:

Ane Clement-Nørætt

  1. Stilling:
    Koordinator for kulturområdet, PR & underviser på iværksætteri
  2. Mobil:
    72538398
Fulde navn:

Kim Aas Christensen

  1. Stilling:
    Koordinator for dagundervisningsområdet og SSP
  2. Mobil:
    72531715
  3. Email:
Kategori:

Sekretariat

Fulde navn:

Susan Paaske Høgh Nielsen

  1. Stilling:
    Sekretær
  2. Direkte:
    7253 8303
Fulde navn:

Helle Jensen

  1. Stilling:
    Sekretær
  2. Direkte:
    7253 8300

Ungdomsskolebestyrelsen

Organisationer med interesse for ungdomsarbejdet: 

Bo Lessmann Petersen valgt for Friluftsrådet - Suppleant er Niels Peder Ellegaard. 

Ib Ingildsen valgt for håndboldklubben Faaborg ØH. 

Flemming Sørensen valgt for LO - Suppleant er Henrik Jørgensen.  

Tina Ellegaard valgt for Fynsland. 

Susse Thorseng Lærche valgt for Skrædderlauget under Håndværkerrådet. 


Elevrepræsentanter:

Lucas S. Therkelsen. - Suppleant er Emil Stærkær 

Johan Kriwat. - Suppleant er Thomas Tornhøj

Medarbejderrepræsentanter:  

Lars Mosgaard er repræsentant for dagområdet - Suppleant er Rasmus Christoffersen 

Kasper Bondo er repræsentant for eftermiddags-/aftenområdet.


Hjemmesiden bruger cookies


Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold.
Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.
Vil du vide mere om vores cookies, og hvordan du sletter dem, klik her.