Adresse

Faaborg-Midtfyn Ungdomsskole
Grønnegade 40
5600 Faaborg


Kontorets åbningstider:

Mandag - onsdag: 09.00-13.00
Torsdag: 09.00-15.00
Fredag: 09.00-12.00


Tlf. 72 53 83 00 
Mail: fmus@faaborgmidtfyn.dk


MobilePay tlf. 497743

EAN-numre 

5798006901050 - Ungdomsskolen, Hovedkontoret - Grønnegade 40, 5600 Faaborg

5798006902026 - Eneundervisning – Floravej 11, 5750  Ringe

5798006902019 – Heltidsundervisning, Assensvej 96, 5600  Faaborg


5798006902088 - Broby Ungdomsklub - Skovvej 2, 5672 Broby

5798006902095 - Gislev Ungdomsklub - Faaborgvej 19, 5864 Gislev

5798006902101 - Ringe Ungdomsklub - Floravej 11, 5750 Ringe

5798006902118 - Årslev Ungdomsklub - Bystævnet 21, 5792 Årslev

5798006902057 – Faaborg Ungdomsklub, Assensvej 96, 5600  Faaborg

Kategori:

Koordinatorer

Fulde navn:

Jørgen Tyllesen

  1. Stilling:
    Koordinator for knallertundervisning
  2. Direkte:
    2360 5626
  3. Email:
Fulde navn:

Rasmus Christoffersen

  1. Stilling:
    Koordinator for motor og 1. hjælp
  2. Direkte:
    7253 8345
Fulde navn:

Kenneth Johansen

  1. Stilling:
    Koordinator for E-sport & Projektkoordinator for iværksætteri
  2. Direkte:
    7253 1157
Fulde navn:

Ane Clement-Nørætt

  1. Stilling:
    Koordinator for kulturområdet & Kommunikation og Presse
  2. Mobil:
    72538398
Kategori:

Ledelsen

Fulde navn:

Susanne Sommer

  1. Stilling:
    Ungdomsskoleleder
  2. Mobil:
    7253 8331
  3. Direkte:
    7253 8301
Fulde navn:

Mia Hovgaard Pedersen

  1. Stilling:
    Souschef
  2. Mobil:
    7253 8332
  3. Direkte:
    7253 8302
  4. Email:
Fulde navn:

Søren Peder Birch Jensen

  1. Stilling:
    Afdelingsleder
  2. Mobil:
    72538341
Fulde navn:

Lars Kjærulff Mosgaard

  1. Stilling:
    Afdelingsleder
  2. Mobil:
    7253 8340
Kategori:

Sekretariat

Fulde navn:

Susan Paaske Høgh Nielsen

  1. Stilling:
    Sekretær
  2. Direkte:
    7253 8303
Fulde navn:

Helle Jensen

  1. Stilling:
    Sekretær
  2. Direkte:
    7253 8300

Ungdomsskolebestyrelsen

Organisationer med interesse for ungdomsarbejdet: 

Bo Lessmann Petersen valgt for Friluftsrådet - Suppleant er Niels Peder Ellegaard. 

Ib Ingildsen valgt for håndboldklubben Faaborg ØH. 

Flemming Sørensen valgt for LO - Suppleant er Henrik Jørgensen.  

Tina Ellegaard valgt for Fynsland. 

Susse Thorseng Lærche valgt for Skrædderlauget under Håndværkerrådet. 


Elevrepræsentanter:

Emilie Helsted Juul

Lucas S. Therkelsen


Medarbejderrepræsentanter:  

Rasmus Christoffersens Mosgaard er repræsentant for dagområdet   

Jørgen Tyllesen er repræsentant for eftermiddags-/aftenområdet.


FAABORG-MIDTFYN UNGDOMSSKOLE BROCHURE 2020-2021


Ungdomsskolens årsberetning 2018